Couple Checkup

Couple Checkup nedir?

Couple Checkup dünyanın önde gelen çift programlarından PREPARE/ENRICH’in geliştirdiği araştırmaya dayalı bir İlişki değerlendirme aracıdır. İlişkinizin farklı alanlarının bilimsel temellere dayanarak değerlendirilmesini bu doğrultuda da İlişkinizi geliştirip zenginleştirilmesini sağlar.

 

Couple Checkup bize nerelerde yardımcı olur?

– İlişkinizin güçlü yanlarını tespit etmek
– Yapıcı diyaloglar üretmek
– Daha iyi olabilecek alanları saptamak
– Birbirini daha iyi anlamak
– Kişilik farklılıklarıyla baş etmek
– Öğrendiklerinizi gündelik hayatta uygulamak
– Daha yakın ve tatmin edici bir İlişki kurmak

İlişkinizi yakından tanımak, her zaman iyi bir şeydir. İlişkinizi daha iyiye götürebilmenize yardımcı olur. İlişkinize checkup yaptırarak, hem nelerin iyi gittiğini, hem de nelerin daha iyi gitmesi için neler yapabileceğinizi görme şansı kazanırsınız. Yakından bakılmayıp, bakım ve özen gösterilmeyen İlişkilerdense, iyice değerlendirilip tüm yönleri bilinen bir İlişki, gelişmeye ve iyileşmeye daha açıktır.

 

Couple Checkup bize hangi yollarla geribildirim verir?

Checkup Raporu: Bu, soruları cevapladıktan sonra sistemin sonuçları analiz etmesiyle oluşturulan bir bilgisayar raporudur. Sonuçlarınız ilişki alanlarına ayrılmış şekilde raporlanmaktadır. Her bir ilişki alanında ilişkinize dair ayrıntılı bir değerlendirme bulursunuz. Bu raporu bilgisayarınızdan inceleyebilir ve çıktısını alabilirsiniz. Sonuçlar gizli tutulmaktadır ve sadece siz ve partneriniz tarafından görüntülenebilmektedir.

 

Değerlendirme Rehberi: 25 sayfalık bir rehberdir ve içerisinde ilişkinizi güçlendirmenize yarayacak egzersiz, soru ve öneriler bulunmaktadır.

– Eğer uzman yardımına ihtiyacınız varsa, size uygun bir uzman bulunması için destek verilir. Bunun Checkup Raporunuzu bude@bude.com.tr adresine yollamanız yeterlidir.

 

Couple Checkup’ı nasıl uygulayacağız?
Sistem, sizin ve partnerinizin ayrı ayrı soruları cevaplayabilmesi için birer hesap oluşturacak. Çeşitli ilişki alanlarıyla ilgili yaklaşık 100-120 soru cevaplayacaksınız. Her biriniz için tüm soruları cevaplama süresi yaklaşık 20 dakikadır.

Siz ve partneriniz tüm soruları cevapladıktan sonra, sistem 30 saniye içerisinde size Checkup Raporu’nuzu otomatik olarak sunacaktır. Bundan sonra sistem size Değerlendirme Rehberi’ni de sunacaktır.

Eğer Couple Checkup sonuçlarınız ile ilgili bir uzmandan ‘geri bildirim seansı’ almak ve sonuçlarınızı beraber değerlendirmek isterseniz, Checkup Raporunuzu bude@bude.com.tr adresine yollayabilirsiniz.

 

Nasıl sorularla karşılaşacağız?

Checkup size uygun hale gelmek üzere tasarlanmıştır. Her ilişkiye aynı soru listesini sormak yerine, sorular ve sonuçlar size uygun hale getirilir. Couple Checkup, ilişkinizin özelliklerini ve içeriğini anlamak üzere bazı başlangıç soruları sorar. Sonrasındaki detaylı sorular ise bunlara bağlı olarak karşınıza gelir. Böylece sadece kendi ilişkiniz için önemli ve anlamı olan soruları yanıtlayarak ilişkinize uygun ve gerekli geribildirimleri alırsınız. İlişkinizin hangi evrede olduğuna, yani flört, nişanlı ya da evli olmanıza göre Checkup size buna uygun sorular sorar. Bunun yanı sıra; örneğin, daha önce boşanma yaşamamışsanız, Couple Checkup size bu konuyla ilgili sorular sormaz; ancak örneğin çocuklarınız varsa, çocuk sahibi olma ve ebeveynlikle ilgili soruları cevaplarsınız. Böylece Couple Checkup size, ihtiyacınıza uygun bir değerlendirme ve geribildirim sunmuş olur.

Couple Checkup, iletişim, roller, cinsellik, finans yönetimi, kişilik vb. gibi yirmiye yakın temel ilişki alanını inceler.

 

Uygulayanlar ne diyor?

“İlişkimizin durumuyla ilgili objektif bir fikir almak çok iyi oldu. Her şey çok net sunulmuştu.”

“Nereye gittiğimizi göremiyorduk. O yüzden erkek arkadaşımla ilişkimizin geleceği hakkında oturup konuşmaya ihtiyacımız vardı.”

“Evliliğimizin geneli için çok iyi bir değerlendirme oldu. Sonunda hem güçlü yanlarımızdan hem de geliştirmek istediğimiz şeylerden bahsedebiliyoruz.”

 

Couple Checkup
Couple Checkup Sistemine Giriş
ARAYIN