DUYGU ODAKLI ÇİFT TERAPİSİ 1. DÜZEY & 2. DÜZEY

 Duygu Odaklı Çift Terapisi Sertifika Programı 1. ve 2. Düzey Bir Arada
(Emotionally Focused Couples Therapy Externship)
ve
(Emotionally Focused Couples Therapy Core Skills)
Tarihler:
1-4 Aralık 2018 1. Düzey
6-9 Aralık 2018 2. Düzey
7-10 Mart 2019 2. Düzey
Eğitmenler:
Dr. Ting Liu (Aralık)
Kyriaki Polychroni (Mart)
Yard. Doç. Senem Zeytinoğlu Saydam (Aralık&Mart)
(Ardıl Çeviri Yapılacaktır)
20 yıldır süregelen araştırmalarla çift terapisinin en etkin modeli sayılan Duygu Odaklı Çift Terapisi, ilişkilerde sorun yaratan duygusal reaksiyonları işleyerek çiftler arasında güvenli bağlanmanın oluşmasını amaçlar. Duygu Odaklı Çift Terapisi’nin etkinliği üzerine yapılmış 20’den fazla kontrollü çalışma bulunmaktadır. Bu araştırma metodu araştırma yöntemleri arasında en güvenilir olandır. Model, hali hazırda, üzerinde en fazla araştırma yapılmış çift terapisi modelidir. 

 

Neden bu eğitimi almalıyım?

Çünkü Duygu Odaklı Çift Terapisi Türkiye:

• Katılımcılarına eğitimin sonunda tüm dünyada geçerli ICEEFT onaylı sertifika verir.
• Eğitimler sırasında eğitmenleri canlı seans yaparken izleme imkanı sunar.
• Eğitimlerde katılımcıların gerçek vakaları üzerinden süpervizyon alma imkanı sunar.
• Bir komünitenin parçası olarak ayda bir gerçekleşen süpervizyon toplantılarına katılabilme imkanı sunar.
• Yeterliliği modelin yaratıcısı tarafından onaylanmış, çiftlerle aktif olarak çalışan çift ve aile terapisti/psikolog eğitmenler tarafından eğitim alma imkanı sunar.
*** Ayrıca alınan eğitimi ücretsiz tekrarlama fırsatı sunar!
*** Bu eğitim Türkiye’de ICEEFT (International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy) tarafından onaylanmış tek eğitimdir.

 

Eğitiminin ilk aşamasında (Externship);
• Bu terapi modeli bütün yönleriyle anlatılarak, teori, uygulama ve müdahaleler öğretilecek
• Seans canlandırma çalışmaları yapılacak ve DOÇT’nin uygulandığı seans kayıtları gösterilecek
• Katılımcıların izleyebileceği canlı seans yapılacak

Eğitimin ikinci aşamasında (Core Skills)
• Müdahaleler daha derinlemesine işlenerek canlandırmalar yapılacak
• Katılımcıların getirdiği kendi seans kayıtları üzerinden süpervizyon verilecek

Bu eğitim International Centre for Excellence in Emotionally Focused Couples Therapy (http://www.iceeft.com/ )tarafından desteklenmektedir. Eğitime katılacaklara uluslararası kabul gören Externship sertifikası verilecektir. Bu sertifika ayrıca Duygu Odaklı Çift Terapisti olmak için ilk aşamanın tamamlandığını gösterir. Eğitim ile ilgili detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

 

Eğitim Süresi : 12 gün
Tarih : 1. Basamak : 1-4 Aralık 2018
2. Basamak : 6-9 Aralık 2018 & 7-10 Mart 2019
Saat : 10.00- 18:00 (1 saat öğlen yemeği arası verilecektir)
Yer : BUDE Psikoterapi Merkezi
Son Kayıt Tarihi : 15 Kasım 2018
Seminer Dili : İngilizce (Ardıl çeviri yapılacaktır)
Katılımcılar : Psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatristler, sosyal hizmet uzmanları, çift ve aile terapistleri ve bu alanlarda yüksek lisans yapan öğrencilere açıktır.
Verilecek Belge : ICEEFT imzalı Externship ve Core Skills Katılım Belgesi

 

İlk defa 1. ve 2. Düzey Arka Arkaya!
İndirimli Ücret Bilgisi:
Uzman : 5715 TL
Öğrenci/ÇATED üyesi : 5150 TL
Nakit veya kredi kartı taksitlendirme olanağımız mevcuttur.
Ücretlere KDV ve ICEEFT tarafından verilecek eğitim materyalleri dahildir.

 

Hesap Bilgisi :
Yapı Kredi Bankası Teşvikiye Şubesi
IBAN: TR26 000 7010 0000 0045 6894 43
Seminer kayıt için :
Telefon: 0536 248 81 11
Email: darinacuculayef@gmail.com veya merhaba@duyguodakliciftterapisi.com

 

Duygu Odaklı Çift Terapisi Nedir?
Duygu Odaklı Çift Terapisi, temelleri Bağlanma Teorisine dayanan, kısa süreli (8-20 seans) bir terapi metodudur. Çiftlerin yaşadıkları sıkıntıları temelde yaşadıkları duygulara dayanarak çözmeyi hedefler. Duygu Odaklı Çift Terapisine göre ilişkilerinde sıkıntı yaşayan çiftler olumsuz döngülerde sıkışıp kalırlar (örn: eşim beni eleştirdikçe, ben kendimi geri çekiyorum, ben kendimi geri çektikçe, eşim beni daha çok eleştiriyor). Terapistin birincil görevi de, çiftlerin içinde bulundukları olumsuz döngüleri ve bu döngüye sebep olan temel duyguları (örn: öfke, korku, çaresizlik, kırgınlık) fark etmelerini sağlamaktır. Terapist daha sonraki aşamada, tarafların bu duyguları birbirleriyle açık bir şekilde paylaşmalarına ve de alternatif davranış kalıpları geliştirmelerine yardımcı olur. Duygu Odaklı Çift terapisinin olumlu etkileri bir çok araştırmayla kanıtlanmıştır.

 

Dr. Ting Liu Kimdir?
Dr Ting Liu, Drexel Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi programında yardımcı doçent, sertifikalı EFT eğitimcisi ve süpervizörüdür. Ayrıca, Pennsylvania eyaleti lisansı çift ve aile terapisti ve Amerikan Çift ve Aile Terapisi derneğinden onaylı süpervizördür. Dr Liu, Amerika dışında Çin, Londra, Singapur ve Japonya gibi ülkelerde de EFT eğitimi ve süpervizyonu vermektedir. Kendisi, EFT’nin uluslar arası uygulamaları, sadakatsizlik, duygu durum bozuklukları ve ergenlerle duygu odaklı aile terapisi uygulamaları uzmanlık alanlarıdır. EFT konusunda makaleleri ve bir kitap bölümü vardır. Halen etkinlik çalışmaları yürütmektedir.
www.philadelphiacenterforeft.org

 

Dr. Ting Liu’nun yayınlarından örnekler:
Liu, T. (Cheersbooks Publisher ile basım aşamasında). EFT with Chinese Couples. Beijing, China. Cheersbooks Publisher.

Liu, T. (2011). Creating connection: The practice of emotionally focused marital therapy (2nd edition) (Çinceye çeviri). Taipei, Taiwan: Living Psychology Publisher. (Original work published by S. Johnson in 2005).

Liu, T. (2011). Creating connection: The practice of emotionally focused marital therapy (2nd edition) (Çinceye çeviri). Shanghai, China: East China Normal University Press. (Original work published by S. Johnson in 2005).

Liu, T. & Wittenborn, A. (2010). EFT & cultural diversity. In J. Furrow & B. Bradley (Eds), The EFT Case Book, Routledge: New York, NY.

 

Kyriaki Polychroni kimdir?
Kyriaki Polychroni, Atina’daki College for Humanistic Sciences Üniversitesi’nin Çift, Aile Terapisi ve Psikoloji Bilimleri bölümünde öğretim görevlidir. Ayrıca, Yunanistan’daki Athenian Institute of Anthropos’da psikolog, grup terapisti, çift ve aile terapisti ve eğitmen olarak çalışmaktadır. Bu enstitü, Yunanistan’da aile terapisini ilk kez uygulamaya başlayan enstitüdür. Polychroni, bu enstitünün bilim kurulunda da yer almaktadır. Polychroni, aynı zamanda Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitmeni, Süpervizörü, Duygu Odaklı Çift Terapisi Yunanistan bölümünün direktörüdür. Şu anda, Yunanistan, Slovakya, Sırbistan, Romanya ve Bulgaristan’da aile terapisi ve duygu odaklı çift terapisi eğitimleri ve süpervizyon vermektedir. Avrupa Aile Terapileri Derneği’nin eski başkanı ve aynı derneğin Eğitmen Enstitüsü’nün ise başkan yardımcısıdır.

 

Kyriaki Polychroni’nin yayınlarından örnekler:
Polychroni, K. (2016). A Multi-level, Multi-focal, Multi-voiced Journey: not without family therapy, not with family therapy alone. In Borcsa, M. & Stratton, P. (Eds.), Origins and Originality in Family Therapy and Systemic Practice. Springer International Publishing.

Polychroni, K. (2016). Integrating Attachment into Systemic Psychotherapy: Emotionally Focused Therapy for Couples and Families. In Softa, L. & Papadiotou, V. (Eds.) Couple and Family Therapy in Greece and the Balkin Region. Athens: Gutenberg. (In Greek)

Polychroni, K., Gournas, G., & Sakkas, D. (2008). Actualizing inner voices and the group process: Experiential systemic training in personal development. Human Systems: The Journal of Therapy, Consultation and Training, 19 (1-3)

Polychroni-Protopsalti, K., & Gournas, G. (2004). Inner voices and dialogue in couple/family therapy and systemic training: Actualizing sequence and diversity. Context: Journal for the Family Therapy Association of the UK , 73.

 

ÖN KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSec4WZM_QkRLcr42y8xMfDTVf8DTqWjBf1HWFz0unRCSRCHQw/viewform