Psikolog Dr. Senem Zeytinoğlu

Psikolog Dr. Senem Zeytinoğlu

Uzmanlık alanı ergen, yetişkin, çift ve aile terapisi olan Dr. Senem Zeytinoğlu, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Columbia Üniversitesi’nin Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde, doktorasını ise Drexel Üniversitesi’nin Çift ve Aile Terapisi Bölümü’nde tamamlamıştır. Doktora tezi dudak damak yarığı ile doğan çocukların anne-babalarının deneyimleri üzerinedir. New York’taki Ackerman Aile Enstitüsü’nden ‘Aile Terapisinin Temelleri ve Canlı Klinik Süpervizyon’ ve sertifikası sahibidir. Amerikan Evlilik ve Aile Terapileri Derneği (AAMFT) ve Kanada Evlilik ve Aile Terapileri Derneği’nin (CAMFT) klinik üyesi ve onaylı süpervizörüdür. Zeytinoğlu, EMDR eğitimlerini de tamamlamıştır ve bu tekniğin aktif uygulayıcısıdır.

2008-2010 yılları arasında Safe Horizon Okul Programları kapsamında, New York’un Bronx bölgesindeki bir devlet lisesinde çalışarak lise öğrencilerine, ailelerine ve okul personeline sağlıklı ilişkiler, sosyal ayırımcılık ve travma konusunda psikoeğitim ve danışmanlık sağlamıştır. 2010-2013 yılları arasında ise Philadelphia’daki Empowerment Resources Associates, Inc.’da birey, çift ve aile terapisti olarak çalışmıştır.

2013 yılında Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra, Özel Mavi Yunus Aile Danışmanlık Merkezi’nde birey, çift ve aile terapisti, Kozyatağı Acıbadem Hastanesi’nin Pediatrik Nöroşirurji Bölümü’nde ise aile terapisti olarak görev almıştır. 2016 yılının Mayıs ayından beri BUDE Psikoterapi Merkezi’nde klinik çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’de International Centre for Excellence in Emotionally Focused Couple Therapy (ICEEFT) tarafından onaylı tek duygu odaklı çift terapisti, süpervizörü ve eğitmeni olan Dr. Senem Zeytinoğlu, BUDE çatısı altında duygu odaklı çift terapisi süpervizyonları, vaka tartışmaları ve eğitimleri de düzenlemektedir. Türkiye’nin yanı sıra, İtalya ve Singapur’da da duygu odaklı çift terapisi eğitimleri vermektedir.

Aynı zamanda, Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün kadrosunda tam zamanlı öğretim üyesi olarak yer almakta ve Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda klinik süpervizör olarak görev yapmaktadır. Çift ve Aile Terapileri Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir ve Duygu Odaklı Birey, Çift ve Aile Terapileri Derneği’nin başkanlığını yürütmektedir.

Klinik uzmanlık alanları arasında, sağlık sorunlarının ve görünüş farklılıklarının insan ve aile psikolojisine etkisi, medikal aile terapisi, ilişki sorunları ve travma yer almaktadır. Zeytinoğlu, danışanlarına hem Türkçe hem de İngilizce hizmet verebilmektedir.

 

Terapist ile İletişime Geç
Terapistimize e-posta gönderebilirsiniz.