Psikolog Dr. Sine Eğeci

Psikolog Dr. Sine Eğeci

Lisans eğitimini 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlayan Sine Eğeci, aynı yıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisans eğitimine başlamıştır. İlişkilerde yaşanan çatışmaların ve çözüm yollarının, ilişkiden elde edilen doyuma etkilerini inceleyen tez çalışmasını tamamlamasının ardından, 2005 yılında aynı üniversitede doktora çalışmalarına devam etmiştir. Bireylerin ilişkilerinde yaşadıkları çeşitli zorlukları sinema filmleri aracılığıyla fark etmeleri ve ilişkilerindeki sorunları çözmede bu farkındalıkları kullanabilmeleri alanında yürüttüğü tez çalışmasını tamamlayarak 2010 yılında Doktora derecesini almıştır.

Sine Eğeci, lisans ve lisansüstü eğitimleri boyunca çeşitli hastanelerin çocuk, ergen ve yetişkin psikiyatri ve psikoloji bölümlerinde stajyer psikolog olarak yer almıştır. Ayrıca Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümü bünyesinde yer alan Klinik Psikoloji Ünitesi’nde (UYAREM) stajyer psikolog olarak yetişkin, çocuk ve ergen değerlendirmeleri yapmış; çeşitli test ve değerlendirme tekniklerini uygulamıştır. Bu süre boyunca klinik psikoloji alanının saygın isimlerinden yoğun süpervizyon eğitimi almıştır.

2006 yılından beri çeşitli özel merkezlerde sunduğu psikoterapi hizmetlerinin yanı sıra, 2007 yılında Aselsan Çalışana Destek Birimi’nde ve 2012 yılında İsviçre’de yer alan bir psikiyatri kliniğinde, ergenlere, yetişkinlere ve çift/ailelere yönelik psikoterapi hizmeti sunmuş; ebeveynlere danışmanlık vermiştir.

2010 yılından itibaren öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Eğeci’nin pek çok ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır. Akademik çalışmalarını Bude Akademi’de sürdürmekte olup; aynı zamanda bireysel (ergen ve yetişkin)  psikoterapisti ve süpervizör olarak Bude Psikoterapi Merkezi çatısı altında yer almaktadır.

Terapist ile İletişime Geç
Terapistimize e-posta gönderebilirsiniz.
ARAYIN