Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi 1. Düzey

PROF. DR. HÜROL FIŞILOĞLU’NDAN AİLE VE EVLİLİK TERAPİSİ EĞİTİMİ

 

Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’nun kurucusu ve direktörü olduğu, “İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü” olarak, “Aile ve Evlilik Terapisi” eğitimleri açıyoruz. Eğitimler 40’ar saatten oluşacak 3 düzey halinde gerçekleştirilecektir. (1. Düzey eğitime katılıyor olmak 3 düzeye de katılımayı kabul etmek anlamına gelmemektedir.) 3 düzey eğitim sonunda hedeflenen amaç; eğitime katılanların İlişki Pusulası Modeli ile uygulama yapabilir düzeye gelmeleridir.

 

 

PROF. DR. HÜROL FIŞILOĞLU’NDAN AİLE VE EVLİLİK TERAPİSİ 1. DÜZEY EĞİTİMİ (TEMEL EĞİTİM)

AMAÇ:

Çalışma alanlarının gerekleri olarak Aile ve Evlilik Terapileri konusunda bilgilenmek isteyenleri, konunun temel boyutları içerisinde hem teorik hem de pratik düzeyde bilgilendirmek.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

Sistem yaklaşımı / Aile sistemi / Sağlıklı-sağlıksız aile / Değerlendirme / Aile terapisi süreci / Ilk görüşme / Müdahale prensipleri (genel) / Minuchin’in yaklaşımı / Bowen’ın yaklaşımı / Satir’in yaklaşımı / Müdahale teknikleri (Genogram, Yeniden tanımlama, Ödev verme, Iletişim becerileri – iyi iletişim özellikleri, farklılıkları çözme, karar verme süreci Metafor kullanımı)

EĞİTİMİN İÇERDİĞİ AKTİVİTELER:

Bilgilendirme, grup katılımı, uygulamalı çalışma, CD / Video gösterimi

SÜRE:  40 saat (5 gün, günde 8 saat) (9:00 – 17:00 saatleri)

TARİH: 15 (Çarşamba) – 19 (Pazar) Kasım 2017

KATILIMCILAR: Eğitime psikolojik sağlık alanında hizmet veren psikolog, psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanı, aile hekimi, psikiyatr ve çocuk gelişimcileri ile ilgili bölümlerin son sınıf öğrencileri katılabileceklerdir. Katılım için eğitmenin onayı gerekmektedir. Eğitim tarihinde katılımcılardan diploma fotokopileri ve bir fotoğraf istenecektir.

ÜCRET: 1650 TL + KDV (%18 = 297 TL)

*Eğitim ücretinin 500 TL’sinin 16 Ekim (Pazartesi) saat 17:00’ ye kadar yatırılması gerekmektedir. Bu ilk ödemeyi yapan kişilerin kayıtları kesinleşecektir. Kayıtlarını kesinleştirmeyen kişilerin yerine yedek listede bekleyen diğer katılımcılara geçilecektir. *Ücretin kalanı eğitimin ilk günü ödenebilecektir.

ÜCRET ÖDEME SEÇENEKLERİ:

1. Banka ödemesi ile Banka isim: Türkiye İş Bankası Şube adı: Alsancak / İzmir Alıcı adı; Hürol Fışıloğlu Hesap no: 3401-1109009 IBAN: TR96 0006 4000 0013 4011 1090 09

2. İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü’ne ödeme ile

KONTENJAN: 20 kişi

İPTAL KOŞULLARI: Eğitim en az 15 kişi ile açılacaktır. Eğitime katılmak amacıyla ilk ödemeyi yapan fakat daha sonra katılımdan vazgeçen katılımcıların ücreti, ancak katılım 15 kişinin üzerinde olursa geri ödenebilecektir. Bununla birlikte iptal başvurusu birden fazla olduğunda yukarıdaki ilkeler çerçevesinde başvuru sırası dikkate alınarak değerlendirme yapılacaktır.

EĞİTİM YERİ: Nippon Hotel – Taksim (Topçu Cad. No:6)

VERİLECEK BELGE: Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu tarafından kurulan “İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü” tarafından verilecek katılım belgesi. Katılım belgesi katılımcıların eğitime katıldıkları saati belirtecektir. (32 saatten daha az katılanlara katılım belgesi verilmemektedir.)

KAYIT ve BİLGİ İÇİN İLETİŞİM:

0 232 422 07 75

0 542 326 13 13

Telefonla ulaştığınızda öncelikle ön kaydınız alınacaktır. Kayıtlar eğitim bedelinin ödenmesi ile kesinleşecektir. İlk ödeme için SON TARİH 16 Ekim (Pazartesi) saat 17:00’ dir. Bu tarihe kadar ödeme yapmayıp, kaydını kesinleştirmemiş kişilerin ön kayıtları geçersiz olacaktır. Bu durumda kayıt için yedek listede bekleyen diğer katılımcılara yer verilecektir.

 

ARAYIN