Uzm. Psikolog Gamze Akarca

Uzm. Psikolog Gamze Akarca

2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümü tamamlamıştır. 2012 yılında başladığı Okan Üniversitesi Travma Odaklı Klinik Psikoloji yüksek lisansından 2014 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimi esnasında, Bilişsel Davranışçı Terapiler, EMDR yöntemleri başta olmak üzere bireysel ve toplumsal travmalarla çalışma, krize müdahale, saha çalışmaları konusunda eğitim görmüş olup süpervizyonlu vaka çalışmalarını OPDEM’de (Okan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) tamamlamıştır.

2006-2008 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Psikiyatri Bölümü’nün açtığı Bağımlılık Danışmanlığı Sertifika Eğitimini tamamlamış olup; ergenlerde internet bağımlılığı, insan bağımlılığı gibi olgusal bağımlılıklar konusunda stajlarını tamamlamıştır. 2015 yılında Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey, 2013 yılında ise EMDR 1. Düzey sertifikalarını almıştır.

2011 ve 2014 yılları arası, çeşitli rehabilitasyon ve özel eğitim merkezlerinde; özel öğrenme güçlüğü, aile danışmanlığı, kronik fiziki ve zihin yetersizliklerinin yarattığı travmatik etki ve adaptasyon konularında çalışmalarını sürdürmüştür. Ayrıca Anne-Bebek Psikoterapisi, Klinik Ortamda Çocuk ve Ergen Değerlendirme eğitimlerini tamamlamıştır.

2013 yılında Figley Enstitüsü Sahada Travma Uzmanlığı Sertifika eğitimine katılmış olup, ayrıca 2014’te 10 ay süreyle Soma Dayanışma Ağı Projesi’nde Dursunbey Psikososyal Destek Merkezi sorumlusu olarak görev almıştır. Bireysel psikoterapi, grup çalışmaları, saha çalışmalarını koordine etmiş ve gerçekleştirmiştir. Psikologlar Derneği Travma ve Afet Birimi faaliyetlerinde gönüllü destek vermeye halen devam etmektedir.

Bude Psikoterapi Merkezi’nde yetişkin ve ergenlerle; kayıp, yas, travma başta olmak üzere kaygı ve depresif bozukluklar konularında çalışmaktadır. Çalışmalarında; EMDR, Bilişsel Davranışçı Yaklaşımdan faydalanmaktadır.

Terapist ile İletişime Geç
Terapistimize e-posta gönderebilirsiniz.
ARAYIN