Uzm. Psikolog Deniz Kayhan

Uzm. Psikolog Deniz Kayhan

Deniz Kayhan, psikoloji lisans eğitimini ABD’de Tufts University’de tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimine İngiltere’de devam etmiş ve University of Reading’in Klinik Psikoloji bölümünü (MSc Theory and Practice in Clinical Psychology -with clinical placement) bitirmiştir. Tezini, negatif çocuk davranışlarının ebeveynlik üzerindeki etkisi alanında yazarak bölümünden Yüksek Onur Derecesi ile mezun olmuş ve Uzman Klinik Psikolog unvanını almıştır.

Lisans eğitimini; üniversite bünyesindeki araştırmalarda görev alarak, Boston’da çeşitli kurumlarda çalışarak ve sosyal sorumluluk projelerine katılarak desteklemiştir. Yüksek lisans eğitimi sırasında, asistan psikolog olarak çalıştığı AnDY (Anxiety and Depression in Young People) Research Clinic’ de depresyon ve anksiyete bozuklukları üzerine yoğunlaşmış, çocuk-ergen alanında klinik deneyim kazanmıştır.

Türkiye’de çeşitli kurumlarda ve özel çocuk-aile danışmanlık merkezlerinde çalışarak klinik deneyimlerini genişletmiştir. Bunların arasında, otizm spektrum bozukluğu ve diğer gelişimsel farklılıkları olan çocuk ve aileleri ile olan çalışmalarına 2016’da başlayıp şu an görevini yarı zamanlı sürdürdüğü özel bir merkez bulunmaktadır. 2022 yılında Academic Hospital bünyesine katılmış olup, yarı zamanlı klinik psikolog olarak çalışmaktadır.

Uzmanlık alanları; okul öncesi, çocukluk ve ergenlik dönemlerine ilişkin çeşitli sosyal, duygusal ve davranışsal zorluklar problemler olan Deniz Kayhan, Bude Psikoterapi Merkezi’nde çocuk ve ergenler ile ağırlıklı olarak kaygı ve depresif bozukluklar, duygu-durum bozuklukları, OKB ve DEHB üzerine çalışmakta üzerine çalışmaktadır. Türkçe ve İngilizce psikoterapi hizmeti sunmaktadır. Çalışmalarında; Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımlarından faydalanmaktadır. Bilimsel kanıta dayalı yaklaşımlar ve uygulamalar mesleki pratiğinde ön plandadır.

 

 

 

 

 

 

 

ARAYIN