Uzm. Psikolog Ezgi Ünlü

Uzm. Psikolog Ezgi Ünlü

Psikolojik Danışman, Birey Çift ve Aile Terapisti Ezgi Ünlü

Ezgi Ünlü, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden mezun olarak lisans derecesini almış, Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi yüksek lisans programından mezun olarak uzmanlığını tamamlamıştır.

2017-2019 yılları arasında Berlin Vivantes Psikiyatri, Psikoterapi ve Psikosomatik Hastanesi’nde ve Kadem Nöroloji, Çocuk Psikiyatrisi ve Psikoterapi Merkezi’nde klinik stajları yapmış ve bu süreçte Give Something Back to Berlin Derneği çatısı altında göçmen anne-çocuk gruplarına dışavurumcu sanat atölyelerinde kolaylaştırıcı olarak destek vermiştir. 2017 yılında Arjantin’in Chaco bölgesinde  anne-çocuk sağlığı üzerine sosyal sorumluluk projesine gönüllü destek vermiştir. 2018-2019 yılları arasında İstanbul’da çeşitli özel okul ve devlet okullarında psikolojik danışmanlık stajı, İstanbul Samatya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde klinik stajı yapmıştır.

Yüksek lisans eğitimi boyunca yoğun süpervizyon eşliğinde Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezi’nde (ÖzÜÇAM) birey, çift ve ailelere terapi hizmeti vererek klinik çalışmasını tamamlamıştır. Bu dönemde, Kartal Kadın Danışma Merkezi’nde psikoterapist olarak birey, çift ve ailelerle çalışmış ve YÖRET Vakfı’nın bünyesinde Anne Baba Olmanın ABC’si projesinde ebeveynlerle grup çalışmaları yürütmüştür. KASDER (Türkiye Kas Hastalıkları Derneği) ve Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları çatıları altında bireysel ve grup terapi çalışmalarına gönüllü psikoterapist olarak destek vermiştir.

Dr. Senem Zeytinoğlu Saydam eğitmenliğinde ICEEFT onaylı Duygu Odaklı Çift Terapisi Düzey I ve II eğitimlerini; Roy Kiessling eğitmenliğinde EMDRIA onaylı EMDR (Eye Movement Desensitizatioın and Reprocessing) Düzey I ve II eğitimlerini tamamlamıştır.

International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy (ICEEFT), Duygu Odaklı Çift ve Aile Terapisi Derneği (DOÇAT) ve Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesi olarak dernek içi çalışmalara katılım göstermektedir.

Bude Psikoterapi Merkezi bünyesinde birey, çift ve ailelerle psikoterapi çalışmalarını sistemik yaklaşımı Duygu Odaklı Çift Terapisi ve EMDR Terapisi yaklaşımlarıyla güçlendirerek yürütmektedir.

 

departments: Birey - Çift - Aile
procedures: EMDR
ARAYIN