Uzm. Psikolog İrem Özbilgin

Uzm. Psikolog İrem Özbilgin

Uzm. Psk. İrem Özbilgin, tam burslu eğitim aldığı Özyeğin Üniversitesi’nden 2019 yılında Hukuk, 2020 yılında Psikoloji lisans bölümlerinden mezun olmuştur. Lisans yıllarında Özel Fransız Lape Hastanesi’nde ve Uludağ Üniversitesi Hastanesi’nin psikiyatri kliniğinde staj yapmış ve Özyeğin Üniversitesi’nde yürütülen çeşitli araştırma projelerinde çalışmıştır.

 

2020 yılında TÜBİTAK bursiyeri olarak Özyeğin Üniversitesi’nde Çift ve Aile Terapisi yüksek lisans programına kabul edilmiştir. Yüksek lisans eğitimi süresince Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezi’nde stajyer psikoterapist olarak hem birey hem de çift ve aileler ile yoğun süpervizyon eşliğinde psikoterapi çalışmalarını sürdürmüştür. Bu süreçte ayrıca YÖRET Vakfı tarafından yürütülen “Anne Babalığın ABC’si” projesinde ebeveynlerle grup çalışmaları yürütmüş, üniversitede öğretim asistanlığı yapmış, Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezi’nin klinik asistanlığını üstlenmiş, Kartal Belediyesi’nde çift ve ailelere gönüllü psikoterapi desteği vermiş ve 3 Oda Danışmanlık’ta stajyer psikoterapist olarak çalışmıştır. Yüksek lisans eğitimini 2022 yılında “Yeni evli kadınlarda benliğin ayrımlaşması ve ilişki mutluluğu arasındaki ilintide bağlanma stilleri ve bağlanma davranışlarının aracı değişken olarak rolü” konulu tez çalışmasıyla yüksek onur derecesi ile tamamlamıştır.

Dr. Senem Zeytinoğlu Saydam eğitmenliğinde ICEEFT onaylı Duygu Odaklı Çift Terapisi 1. Düzey ve 2. Düzey eğitimlerini; Roy Kiessling eğitmenliğinde EMDRIA onaylı EMDR 1. Düzey ve 2. Düzey eğitimlerini tamamlamıştır.

 

Türk Psikologlar Derneği (TPD), Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) ve Duygu Odaklı Birey, Çift ve Aile Terapileri Derneği (DOÇAT) üyesidir.

Uzm. Psk. İrem Özbilgin, çiftler, aileler, yetişkinler ve ergenlerle yürüttüğü çalışmalarını Sistemik Aile Terapisi ve EMDR Terapisi ekollerinden faydalanarak Bude Psikoterapi Merkezi’nde sürdürmektedir. Çalışma alanları arasında ilişki sorunları, uyum süreçleri, depresyon, kaygı, travma, kayıp ve yas bulunmaktadır.

 

 

 

departments: Birey - Çift - Aile
procedures: EMDR
ARAYIN